NIBS

15.77  s DPH

Drvené 100% kakao, vhodne ako chrumkavá zmes do pralinkových a tortových plniek, na zdobenie, na jemné dochutenie.

Balenie: 1 kg 

 

Na sklade

Katalógové číslo: NIBS-S502 Kategórie: Značka:

Popis

Drvené 100% kakao, vhodne ako chrumkavá zmes do pralinkových a tortových plniek, na zdobenie, na jemné dochutenie.

Kúsky kakaových bôbov sú čistým srdcom a dušou každého kakaového bôbu. Po pražení celých bôbov sa rozdrobia na malé kúsky. Starostlivým preosievaním sa odstránia všetky škrupiny a zostane iba čistá a chutná zložka: Kúsky kakaových bôbov Callebaut®. So svojou intenzívnou chuťou praženého kakaa a chrumkavou textúrou tvoria kúsky vynikajúcu zložku pre vytváranie textúry vašich dezertov či dokonca zákuskových tanierov.

Posypte nimi čerstvo namáčané alebo polievané cukrovinky a zaistíte kakaovú chuť vysokej intenzity. Napustením vašich karamelov (jemne rozdrvených) kúskami kakaových bôbov vytvoríte podivuhodný pocit v ústach. Alebo ju primiešajte do svojich zmesí čokoládových orieškových praliniek alebo gianduja (GIA) a získate výbornú príchuť a prekvapujúcu textúru.

Kúsky môžu byť tiež pečené v rohlíčkoch, malých koláčikoch či koláčoch alebo sypané na dezerty, zmrzlinu a nápoje servírované počas jedinej minúty a poskytnú im chutný a chrumkavý dotyk.

Naši šéfkuchári odporúčajú nemiešať ich s krémovými základmi alebo ganache. Kúsky kakaových bôbov majú sklon absorbovať vlhkosť a mäknúť.

Podmienky skladovania: Nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu, skladujte na suchom mieste bez vôní a pachov, pri teplote 12 – 20 °C a relatívnej vlhkosti do 70 %.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg
ZLOžENIE

kakaové zrná – nibs

mLIEKO A VýROBKY Z NEHO, VRáTANE LAKTÓZY

môže obsahovať stopové množstvo

kj

2514 kJ

kcal

601 kcal

tuky

54,5 g

z toho nasýtené mastné kyseliny

32,8 g

sacharidy

5,5 g

z toho cukry

0,3 g

Vláknina

18,5 g

bielkoviny

11,7 g

soľ

0,02 g